Instalacja fotowoltaiczna to nic innego jak panele, falownik, okablowanie oraz licznik, które prawidłowo podłączone będą działały przez minimum 30 lat. Instalacja wymaga jedynie okresowych przeglądów, a po 25 latach nadal zachowa swoją sprawność na poziomie 85%.
Instalację PV możesz dostosować do zmieniających się potrzeb Twojego przedsiębiorstwa poprzez jej rozbudowę. Można dołożyć dodatkowe moduły, zwiększyć moc falownika, a jeżeli opcja rozbudowy zostanie uwzględniona już na etapie projektowania, może się to okazać jeszcze prostsze.
Coraz częściej duże i średnie firmy pokrywają swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną poprzez odnawialne źródła energii. Jedną z możliwości korzystania z OZE jest technologia PV, która pozwala na wytwarzanie energii elektrycznej taniej, niż w tradycyjnych elektrowniach. Własna instalacja fotowoltaiczna to mniejsze opłaty za pobraną energię czynną oraz usługę dystrybucji. W związku z tym, że większość firm funkcjonuje w porze dziennej, jest to jednocześnie czas efektywnej pracy instalacji fotowoltaicznej, która zaspokaja bieżące zapotrzebowanie na energię. Nadwyżki wyprodukowanego prądu sprzedawane są przedsiębiorstwu energetycznemu. Rachunki za prąd będą znacznie niższe, koszty produkcji ulegną obniżeniu, a co za tym idzie konkurencyjność Twoich wyrobów wzrośnie.
Wszyscy coraz większą uwagę przywiązujemy do ekologii, doceniamy „zielone” inwestycje
i wszelkie działania proekologiczne. Jak pokazują badania, firmy inwestujące w energię odnawialną odbierane są przez konsumentów dużo lepiej niż pozostałe. Świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa szybko rośnie i zaczyna się w coraz większym stopniu przekładać na dokonywane przez nas wybory w życiu codziennym. Bycie „bardziej EKO” może się okazać ważne również dla Twoich obecnych i przyszłych partnerów biznesowych.